تبلیغات
مسائل زناشویی و پزشکی و ... - انواع روابط جنسی ما ایرانی ها

مسائل زناشویی و پزشکی و ...

یکشنبه 15 آذر 1388

انواع روابط جنسی ما ایرانی ها

نویسنده: بهزاد پارسا   

میل جنسی بخشی از حقیقت وجود آدمی است که گرچه توی ایران این حقیقت پنهان شدنی است، ولی با وجود این انکار شدنی نیست.

رابطه ی جنسی را می توان به چهار دسته تقسیم کرد:

1. س.ک.س پوچ

2. س.ک.س صرف

3. س.ک.س دوستانه

4. س.ک.س عاشقانه

.


س.ک.س پوچ (توخالی) نوعی از سکس است که فقط هست که باشه! یعنی بودنش مهم تر از کیفیت و چگونگیش است مانند کسانی که غذا می خورن فقط به این خاطر که زنده بمونن بی آنکه از این کارشون لذت ببرن.

تا حالا شده با زن ها و دخترایی روبه رو شین که از س.ک.س بدشون میاد و نسبت به این کار اکراه دارن و یا شریکشون نمی تونه اونا رو به خوبی ارضا کنه، ولی حالا یا به هدف بچه دار شدن، یا به خاطر حرف هایی که مشاوران خانواده در مورد نقش سکس در تداوم زندگی مشترک می زنن، یا به خاطر حفظ رابطه با دوست پسرشان و ترس از تنها شدن و این طرز فکر که تنها ابزارشان برای جذب جنس مخالف فقط سکسه، و یا حتی متاسفانه به هوای پول و شغل و ... اقدام به برقراری رابطه جنسی می کنن؟ همین طور تا حالا با پسرهایی روبه رو شدین که خودشون رو به این در و اون در می زنن تا فقط یه کسی پیدا شه تا جلوی فوران میل جنسیشون رو بگیرن، یا از طریق س..ک.س با دخترا جلوی رفیق رفقاشون کلاس بذارن؟ همین طور شوهرهایی که زنشون براشون جذابیت جنسی نداره، ولی از روی ناچاری مجبورن به این رابطه تن بدن. حتماً با این جور آدم ها روبه رو شدین چون متاسفانه درصد بالایی از س.ک.س تو جامعه ی ما به این دسته تعلّق داره! آمار بالای طلاق کشور که مهمترین دلیلش هم نبودن یا نادرست بودن سکسه (بیش از 70% طلاق ها)  هم به این مربوط میشه.جالب تر این که این مدل س.ک.س بین خانواده های شدیداً مذهبی و متعصب، خانواده های کم سواد و یا افراد تازه به دوران رسیده با شخصیت رشد نیافته رونق بیشتری داره. این که چرا جامعه ی ما چنین وضعیتی رسیده، تقریباً مشخصه!؟!

 

س.ک.س صرف (سکس تنها برای ارضای جنسی)، زمانی اطلاق میشه که دو (یا چند نفر!) برای این که میل جنسی شون رو برطرف کنن با هم رابطه برقرار می کنن. تفاوت اصلی این دسته با دسته ی قبل اینه که طرفین به س.ک.س به چشم یه نیاز طبیعی و غریزه ی انسانی نگاه می کنن و سعی می کنن این کار را با نهایت کیفیت انجام دهند تا حداکثر لذت را ببرند. مثل کسی که غذایش را به بهترین شکل تهیه می کند و حتی خوب تزیین می کند و با لذّت می خورد. امّا تفاوت اصلی این دسته با دسته های بعد اینه که در این دسته، توجه فرد بیشتر به خودش و تمرکزش تنها روی خود عمل سک.س و کیفیت آن است. اکثر فیلم های پورنوی درست و حسابی خارجی در این دسته قرار می گیرند.

 

س.ک.س دوستانه (سکس درون رابطه ی دوستی)؛ این دسته و دسته ی بعد، پیوند بعد جسمانی س.ک.س با معنویات است.  در این دسته سکس، فرد اقدام به رابطه با کسی می کند که اون رو به عنوان یه دوست واقعی و قابل اعتماد پذیرفته و احساسات مشترکی بینشون شکل گرفته. بود و نبود س.ک.س اینجا عامل شروع یا پایان رابطه افراد نیست بلکه زیباتر و محکم تر کننده رابطه ای است که قبلاً وجود داشته. این جا افراد تنها به خودشان در رابطه ی جنسی فکر نمی کنند، بلکه در کنار آن خشنودی و لذت طرف مقابل را هم می جویند و روحیاتش را در نظر می گیرند تا جایی که از س.ک.س برای حال دادن به دوستشان استفاده می کنند، ضمن این که خودشان هم لذّت می برند. چه چیزی قشنگ تر از آن که، یک نیاز طبیعی و خداداده را به گونه ای برآورده کنیم که هم خودمان از آن خشنود باشیم هم دوستمان (رابطه ای برد-برد). سکس در کنار دوستی،شناخت کاملی از جنس مخالف می دهد و بخش دیگری از حقیقت جنس مخالف را به تصویر می کشد؛ حقیقتی که گرچه پنهان شدنی است ولی انکار شدنی نیست. این مدل از س.ک.س متاسفانه یا خوشبختانه توی کشور ما کم است.

 

س.ک.س عاشقانه (زناشویی). می توان این نوع س.ک.س را ادامه  درجه ی بالای دسته ی قبل دانست. حالتی که دوستی و رفاقت، در وجود دو نفر ریشه می دواند و مهر و محبتشان وجودشان را در بر می گیرد. می توان از این نوع رابطه انتظار داشت که به ازدواج منتج شود و پیوندشان ناگسستنی. این نوع از سکس تعالی یک رابطه غریزی است که انسان قادر به رسیدن به آن است. در این نوع از س.ک.س مهرورزی طرفین به نهایت خود می رسد و چه بسا طرفین لذت و خشنودی دیگری را بر شادمانی خودشان ترجیح می دهند. اینجا سکس بخشی از یک پروسه است که با ارضای جنسی طرفین تمام نمی شود و پس از آن هم ادامه می یابد. به بیان بهتر همان طور که اشتنبرگ در نظریه ی مثلثی خود راجع به عشق بیان می کند، در اینجا .س.ک.س، بخشی از عشق و یکی از عوامل شکل گیری آن است. عاملی که اکثر زوجین ایرانی بر خلاف دیگران پس از ازدواج به دنبالش هستند. گرچه کم نیستند زوج هایی که پس از ازدواج به خوبی می توانند پازل عشق خود را کامل کنند.


حالا به نظر شما چند درصد مردم ما به چنین کیفیتی از روابط زناشویی می رسند؟

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :